BEP20 Nedir?

SorularKategori: SorularBEP20 Nedir?
AvatarCoinFinans Staff sordu 3 yıl önce

Transfer esnasında Binance borsasına BEP20 Network seçeneği de bulunuyor. Üstelik ERC20 ‘ye göre daha ucuz. Peki BEP20 Nedir? Transferlerimi BEP20 ile yapsam olur mu?

BEP20 Nedir?
1 Cevap
Best Answer
AvatarCoinFinans Staff cevaplandı 3 yıl önce

Transfer sırasında BEP20 ağını seçerseniz transferi yine BEP20 ağında olan bir deposit adresine yatırmanız gerekir. Şayet BEP20 ağından ERC20 ağı adresine transfer yaparsanız veya tam tersi ERC20 Ağından BEP20 ağı adresine transfer yaparsanız, coin’leriniz kurtarılması için bir dizi işlemler yapmak gerekir. Hatta bazı durumlarda, ilgili ağı desteklemeyen platformlar bu kurtarma işlemini hiç gerçekleştirmeye de bilirler.

Binance Akıllı Zincir (BEP20) nedir?

Binance Smart Chain, çoğu blockchain’den daha hızlı ve daha ucuz işlemler sağlar ve geliştiricilerin Ethereum’dan Binance Smart Chain’e kolaylıkla geçiş yapmasına olanak tanır.

BEP20 nedir?

BEP-20, en yaygın Ethereum token standardı olan ERC-20’yi genişleten Binance Smart Chain’de bir token standardıdır. Binance Chain’deki BEP-2 tokenları gibi, BEP-20 token transferleri de BNB ile desteklenir. Bu, BNB’yi bir ücret olarak toplayacaklarından, doğrulayıcılara işlemleri blok zincirine dahil etmeleri için bir teşvik sağlar. Ancak, bu ücretler daha ucuzdur ve işlem ERC20 ağına kıyasla daha hızlı gerçekleşir ve çok daha az enerji tüketir.

Smart Binance Chain’in avantajları nelerdir?

Proof-of-Stake mutabakat algoritması (PosT)

Binance Smart Chain, Proof-of-Stake fikir birliği algoritması ile ~ 3 saniyelik blok sürelerine ulaşır. Spesifik olarak, katılımcıların doğrulayıcı olmak için BNB’yi hissettiği Proof of Staked Authority (veya PoSA) adı verilen bir teknoloji kullanır.

Birlikte çalışabilirlik

Binance Akıllı Zincir, kullanıcıların varlıkları bir blok zincirinden diğerine aktarma esnekliğinden yararlanmasını mümkün kılan çift zincirli bir mimariye sahiptir. Binance Akıllı Zincirin birlikte çalışabilirliği, kullanıcılara sayısız kullanım durumuyla geniş bir ekosisteme erişim fırsatı sunar. Birlikte çalışabilirlik, DeFi destekçileri tarafından yüksek itibara sahip olan temel özelliklerden biridir ve Binance Akıllı Zincir, bunu mümkün kılmak için ön planda yer almaktadır.

Ucuz İşlemler

İşlem ücretleri – blockchain ücretleri olarak da bilinir – kullanıcıların bir blockchain işlemi gerçekleştirirken ödedikleri ücreti ifade eder. Bu ücret, blok zincirinin yalnızca geçerli işlemleri kaydetmesini ve işlemesini sağlayan madenciler veya doğrulayıcılar tarafından toplanır.
Çoğu DeFi uygulaması, her adımda işlem ücreti gerektiren sayısız işlem içerir. Bu nedenle, blockchain ücretleri, bir blockchain protokolü seçmeden önce dikkate alınması gereken önemli bir faktördür. Binance Akıllı Zincir, Ethereum’dan önemli ölçüde daha uygun maliyetlidir ve blok zinciri protokolü çok daha az enerji tüketir.

CevaplaBEP20 Nedir?
Başa dön