Binance Açık Emirler Nerede Bulunur?

SorularBinance Açık Emirler Nerede Bulunur?
AvatarCoinFinans Staff sordu 3 yıl önce
Binance Açık Emirler Nerede Bulunur?
1 Cevap
AvatarCoinFinans Staff cevaplandı 3 yıl önce

Binance borsası üzerinde, henüz gerçekleşmemiş açık olan emirlerinizi Açık Emirler sayfasından bulabilirsiniz. Bu sayfada yer alan emirler henüz gerçekleşmemiştir ve “İptal Et” işlevi ile iptal edilebilir durumdadır.

Binance’te Açık Emirler Sayfasına Nasıl Ulaşırım?
Açık Emirler sayfasına ulaşmak için web üzerinde Binance borsasında oturumu açtıktan sonra, aşağıdaki fotoğrafta gösterildiği üzere【Emirler】menüsünde【Spot Emri】sekmesine tıklıyoruz. Ya da direkt “Açık Emirler” bağlantısına tıklayabilirsiniz.

Bulunduğumuz sayfa Binance Borsasındaki Açık Emirler sayfasıdır. Bu sayfadaki işlevler sırasıyla;

1 numaralı bölümde: Açık emirleri emir tipine göre filtreleyebiliriz.
2. numaralı bölümde: Tüm açık emirleri iptal edebiliriz.
3. numaralı bölümlerde: İstediğimiz açık emri iptal edebiliriz.

Ayrıca Açık Emirler sayfasına farklı bir sayfaya gitmeden, alım-satım sayfasından da en alttaki bölümden ulaşabilirsiniz.【Açık Emirler】sekmesi üzerinden ulaşacağınız bu bölümde aşağıdaki görsel üzerindeki 3. numaralı bölümden de belirlemiş olduğunuz bir Açık Emrinin İptal işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Binance’te Açık Emirler Sayfasının İşlevi Nedir?
Açık emirler sayfası, Binance borsasında vermiş olduğunuz ancak gerçekleşmemiş olan emirlerinizi görmenizi sağlar. Böylece dilerseniz bu açık emirlerinizi inceleyerek duruma göre yeni pozisyon alabilir veya Açık olan Emirlerinizin tamamını veya istediklerinizi İptal edebilirsiniz.

Binance’te Emir Neden Gerçekleşmez ve Açık Olarak Kalır?
Binance borsasında bir emrin açık kalmasının en muhtemel sebebi vermiş olduğunuz “Limit Emri” işlemindeki fiyata veya daha iyisine henüz ulaşmamış olmasıdır. Çünkü borsa bir nevi otomatik açık artırma gibi işlemektedir. Örneğin bir kişi bir ürünü 9 dolardan satılığa çıkardıysa ve biz 10 dolara satışa çıkardıysak öncelikle 9 dolardan satışa çıkaran kişinin işlemi yapılacaktır.

Ya da 5 kişi bir ürüne 10 dolardan alım emri verdiyse, piyasa fiyatı 10 dolara ulaştığında öncelikle 10 dolardan alım emrini veren ilk kişiye verilecektir. Bu örnekte 10 dolardan 1 kişiye satılıp ardından piyasa fiyatı 15 hatta 20 dolara yükselebilir. Grafiğe baktığımızda mum’un 10 dolara kadar inmiş olduğunu ancak vermiş olduğumuz emrin gerçekleşmediğini işte bu sebeple açıklayabiliriz.

Bu gibi nedenler ile bir emir gerçekleşmeden açık olarak kalabilir ve açık emirleri görüntüleyerek hali hazırdaki açık kalan emirleri iptal edebilir ve piyasanın durumuna göre yeniden bir emir oluşturabiliriz. Ya da bir emrin anında gerçekleşmesini istiyorsak Piyasa Emri‘ni kullanabiliriz.

CevaplaBinance Açık Emirler Nerede Bulunur?
Başa dön