Toplam arz (Total Supply), Dolaşan arz (Circulating supply) ve Maksimum arz arasındaki fark?

SorularToplam arz (Total Supply), Dolaşan arz (Circulating supply) ve Maksimum arz arasındaki fark?
AvatarCoinFinans Staff sordu 3 yıl önce

Biri Toplam arz, Dolaşan arz ve Maksimum arz arasındaki farkın ne olduğunu açıklayabilir mi? Birçok etkinliğine katıldım, ancak tokenlerin temelindeki ekonomiyi asla anlayamadım. Proje sahibinin ICO’dan sonra ek token üretmediğini ve bu tür olayları nasıl izleyeceğimi nasıl anlarım?

Toplam arz (Total Supply), Dolaşan arz (Circulating supply) ve Maksimum arz arasındaki fark?
1 Cevap
Best Answer
AvatarCoinFinans Staff cevaplandı 3 yıl önce

Dolaşımdaki Arz (Circulating supply): Dolaşan arz, çıkarılmış veya üretilmiş coin veya token miktarıdır. Şu anda halka açık olan ve piyasada dolaşan yaklaşık sayıdır.
 
Toplam Arz (Total Supply): Halihazırda dolaşımda olan coinler + üretilebilen ancak piyasada olmayan coinlerin miktarı Toplam arzdır. Toplam arz, şu anda var olan toplam coin sayısıdır, ancak hepsi dolaşımda değildir. Çeşitli nedenlerle ayrılmış veya kilitli olan ve halka açık piyasa için satılmayan madeni paralar vardır, bu da madeni para fiyatını etkilemez. Toplam arz normalde dolaşımdaki arz ile aynı veya daha büyüktür.
 
Maksimum Arz: Bir kripto para birimi için mevcut olabilecek maksimum coin sayısıdır. Coin çıkarılabilecek veya üretilebilecek maksimum miktar olduğundan, bir coin maksimum tedarik sınırına ulaştığında artık daha fazla arz olmayacak.
 
Bunları takip etmek için, dijital para biriminin ya da CMC veya Coingecko gibi kripto para biriminin Cap’ını gösteren bir web sitesinde, coin veya token zaten listeleniyorsa. ve mesela örneğin token, ERC 20 standardını kullanırsa, uygulama ve diğer kişiler token ile kolayca etkileşime girebilir. Bu standart, insanların toplam token arzını okumasını kolaylaştırır. Basitçe totalSupply () işlevini çağırabilirler.

CevaplaToplam arz (Total Supply), Dolaşan arz (Circulating supply) ve Maksimum arz arasındaki fark?
Başa dön